Rok szkolny 2016/2017

1. Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów gimnazjum zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Kielcach:

• Wiktoria Solarska klasa III a - laureatka Konkursu Matematycznego, finalistka Konkursu Języka Polskiego, finalistka Konkursu Geograficznego, finalistka Konkursu Chemicznego
  • Aleksandra Błachut klasa II a - finalistka Konkursu Matematycznego
  • Jakub Kwiecień klasa II a - finalista Konkursu Matematycznego

Rok szkolny 2015/2016

• Klaudia Drechnowicz klasa III a - finalistka Konkursu Języka Polskiego

2. Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy ALBUS - maj 2016:

• matematyka - Aleksandra Błachut klasa I a - 1 miejsce (laureat), Jakub Kwiecień klasa I a - 5 miejsce (laureat), Filip Jasiński klasa I a - 7 miejsce (laureat), KLaudia Drechnowicz klasa III a - 7 miejsce (laureat), Patrycja Pituła klasa III c - 7 miejsce (laureat), Paulina Sekuła klasa III c - 10 miejsce (laureat) Natalia Pituła klasa II c - 15 miejsce (wyróżnienie)
  • chemia - Wiktoria Solarska klasa II a - 5 miejsce (laureat), Andżelika Zielińska klasa II b - 15 miejsce (wyróżnienie)
  • fizyka - Wiktoria Solarska klasa II a - 14 miejsce (wyróżnienie), Patrycja Pituła klasa III c - 15 miejsce (wyróżnienie)
  • geografia - Wiktoria Solarska klasa II a - 13 miejsce (wyróżnienie)

Rok szkolny 2014/2015

• Adrian Sekuła klasa III b - finalista Konkursu Geograficznego
  • Dominik Maj klasa III b - finalista Konkursu Chemicznego

2. Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

• udział uczennicy klasy IIc – Patrycji Pituły w drugim etapie olimpiady, który odbył się 7 marca 2015, na wydziale matematyki Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie.

3. Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy ALBUS - maj 2015:

• matematyka - Klaudia Odomirska klasa III c - 10 miejsce (laureat), Mateusz Białas klasa III a - 12 miejsce (wyróżnienie), Majka Białkiewicz klasa III a - 13 miejsce (wyróżnienie), Paulina Tałaj klasa III c - 14 miejsce (wyróżnienie)
  • chemia - Klaudia Odomirska klasa III c - 2 miejsce (laureat), Dominik Maj klasa III b - 9 miejsce (wyróżnienie)
  • fizyka - Wiktoria Solarska klasa I a - 14 miejsce (wyróżnienie), Dominik Maj klasa III b - 14 miejsce (wyróżnienie), Łukasz Gruchała III a - 14 miejsce (wyróżnienie)
  • geografia - Kamil Łuczyński klasa II a - 15 miejsce (wyróżnienie)

Rok szkolny 2013/2014

• Wojciech Siwy klasa III a - finalista Konkursu Geograficznego oraz Konkursu Historycznego
  • Bartosz Boguszewski klasa III a - finalista Konkursu Historycznego

2. Międzywojewódzki Konkurs "Samorząd Uczniowski 2.0" - wyróżnienie dla Samorządu Gimnazjum w Wiślicy za esej opisujący innowacyjne działania prowadzone przez SU.

3. Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy ALBUS - maj 2014:

• matematyka - Patrycja Pituła klasa I c - 7 miejsce (laureat), Paulina Sekuła klasa I c - 12 miejsce (wyróżnienie), Klaudia Wawruszak klasa I a - 15 miejsce (wyróżnienie)
  • chemia - Klaudia Odomirska klasa II c - 5 miejsce (laureat)
  • biologia - Bartosz Boguszewski klasa III a (wyróżnienie)
  • geografia - Adrian Sekuła klasa II b (wyróżnienie)

4. Ogólnopolski Konkurs "Przeszczep sobie zdrowie" - I etap odbył się 4.03.2014 roku i wzięło w nim udział 15 uczniów, do II etapu (28.04.2014 r.) zakwalifikowało się 3 uczniów. Do III etapu, który odbył się 6 maja 2014 roku w Szczecinie, przeszła Emilia Pazur z klasy II a, uzyskując tytuł finalisty.

Rok szkolny 2012/2013

• Renata Kozłowska klasa III a - finalistka Konkursu Języka Polskiego
  • Aleksandra Bugaj klasa III a - finalistka Konkursu Biologicznego

2. Polsko - Ukraiński Konkurs Fizyczny "Lwiątko" - 25 marca 2013 roku sześciu uczniów Gimnazjum w Wiślicy przystąpiło do Konkursu Fizycznego "Lwiątko". W tegorocznej edycji wzięło udział około 17000 uczniów z  ponad 1300 szkół. Uczeń klasy III a Michał Gocyk uzyskał 80 pkt i zdobył prawa do zaszczytnego tytułu "taon".

3. Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy ALBUS - maj 2013:

• matematyka - Mateusz Białas klasa I a (laureat), Martyna Sieradzka klasa I c (wyróżnienie), Dominika Barylak klasa I c  (wyróżnienie), Kamil Milewski klasa II c (wyróżnienie)
  • geografia - Adrian Sekuła klasa I b - 5 miejsce (laureat), Patryk Salamon klasa I b - 9 miejsce (laureat), Wojciech Siwy klasa II a- 9 miejsce (laureat), Łukasz Gruchała klasa I a (wyróżnienie), Paweł Kopciara klasa II a (wyróżnienie), Bartosz Boguszewski klasa II a (wyróżnienie), Aleksandra Bugaj klasa III a (wyróżnienie)

4. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Plus-Minus" - Kamil Milewski klasa II c (laureat)