Dnia 1 czerwca 2016 roku w Gimnazjum w Wiślicy odbyły się uroczyste obchody Dnia Dziecka. Imprezę sportową zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, zaś za przygotowanie uczniów do zmagań odpowiedzialni byli wychowawcy klas. Uczniowie mieli za zadanie zmierzyć się z konkurencjami zgodnie z harmonogramem:

• 9-00 – zbiórka na placu rekreacyjno-sportowym PTTK

• 9:15 - sztafetowe biegi przełajowe 6 X 800

• 9:45 – wyścig z czasem

• 10:15 - wyścig w workach po wyznaczonej trasie

• 10:45 - prowadzenie piłki kijem hokejowym

• 11:30 - szukajcie a znajdziecie ( wyznaczona osoba z klasy ma zawiązane oczy klasa zaś naprowadza ucznia tak aby jak najszybciej znalazł wszystkie przedmioty)

• 12:15- turniej piłki nożnej ( drużyna składa się z 3 chłopców i 3 dziewcząt)

Pomiędzy konkurencjami każda z klas musiała zaprezentować układ aerobiku, który był oceniany do klasyfikacji końcowej.

Uroczystość zakończyła się odebraniem dyplomów przez reprezentantów zwycięzkich klas.

fot. Jakub Kopciara