Dnia 21 marca 2016 r. od godziny 9:00 w Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Wiślicy odbyły się obchody Dnia Wiosny. Imprezę rozpoczęła akademia, uwieńczona międzyklasowym turniejem wiedzy o Kazimierzu Wielkim, przygotowana przez uczniów klasy I a z okazji Dnia Patrona Szkoły. Uroczystość ta wieńczyła projekt edukacyjny pt. „Król Kazimierz Wielki Patronem naszej szkoły”, którego opiekunami były pani Elżbieta Morasiewicz oraz pani Izabela Kantur. Następnie odbyły się konkurencje ogłoszone wcześniej przez Samorząd Uczniowski, do których uczniowie przygotowywali się wspierani przez swoich wychowawców. Pierwszą konkurencją była „Twoja twarz brzmi znajomo” – ten konkurs polegał na przedstawieniu przez każdą klasę znanego i lubianego teledysku. Jury w składzie: p. Barbara Ciapała, p. Jadwiga Krzak, p. Jacek Gocyk, było mile zaskoczone, ponieważ wszystkie klasy przygotowały się do występów perfekcyjnie. Zwycięzcą konkursu została klasa I b przygotowując teledysk do utworu „Przekorny los” zespołu Akcent. Kolejną konkurencją był „Taniec z klasami”. Każda klasa miała wytypować parę uczniów posiadających talent taneczny. Para reprezentantów musiała zatańczyć wybrany przez siebie taniec np. walc angielski, cha-cha, rock and roll. Cała szkoła była zachwycona tym konkursem, ponieważ uczniowie wykazali się niezwykłym profesjonalizmem. Zwyciężyły klasy II b (Aleksandra Stępień oraz Konrad Wanat) oraz II c (Karolina Kucharska oraz Jakub Walczak). Następną konkurencją było "Zgadnij co to ?". Każda klasa wybrała jednego kandydata, który ją reprezentował na tle innych klas. Musiał on posłużyć się zmysłem dotyku i z zasłoniętymi oczami odgadnąć tajemnicze przedmioty. Długo wyczekiwaną konkurencją było przeciąganie liny. Pięć najsilniejszych dziewczyn i chłopców z klasy zmagało się z przeciwnikami z równoległych klas. Po rozdaniu dyplomów zwycięzcom, Dyrektor Gimnazjum w Wiślicy pan Grzegorz Kamiński, złożył na ręce przewodniczących, słodkie upominki dla wszystkich uczniów. Na koniec odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej.

Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji.

Nad prawidłowym przebiegem uroczystości czuwali: p. Magdalena Kochańska – opiekun SU, p. Piotr Wieloch oraz opiekunowie projektu edukacyjnego: p. Elżbieta Morasiewicz i p. Izabela Kantur.

Występ klasy I b: 20160321_101955.mp4

Występ klasy II b: 20160321_111558.mp4