Dnia 21 grudnia 2015 roku o godzinie 12.45 w Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Wiślicy odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Uczniowie klas drugich przygotowali montaż słowno - muzyczny pod nadzorem wychowawczyń: pani Agnieszki Paw-Durek, pani Jolanty Szymczyk oraz pani Magdaleny Kochańskiej. Dekorację złożoną z pięknego stroika, zdobnie przystrojonego płótna, brzózki oraz gwiazd na ubraniach dzieci, przygotowali rodzice wyżej wymienionych klas. Zanim rozpoczął się występ, Dyrektor Gimnazjum wręczył dyplomy uczniom, którzy zwyciężyli w konkursie plastycznym na najładniejszą dekorację świąteczną. Po uroczystości wręczenia nagród, dziewczynki z klasy I a, I b oraz II c wykonały taniec do kolędy „Uciekali, uciekali” z musicalu Metro. Następnie narratorzy – Natalia Pituła oraz Hubert Czerw, przywitali zgromadzonych na sali uczniów, Grono Pedagogiczne oraz zaproszonych gości i rodziców. Spotkanie Opłatkowe poprzeplatane było wierszami o tematyce bożonarodzeniowej, kolędami i pastorałkami wykonanymi przez 20-osobowy chór mieszany i krótkimi narracjami nawołującymi do refleksji nad prawdziwym sensem świąt, nad istotą dobroci i życzliwości oraz rodzinnego ciepła. Po występie uczniowie oraz nauczyciele podzielili się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy rodzicom klas drugich za zaangażowanie i wszelką pomoc!