Dnia 6 listopada 2015 roku o godzinie 12:00 w Gimnazjum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Wiślicy rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości. Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwszą częścią było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej. Po odśpiewaniu uroczystych pieśni przez chórek szkolny, głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Paulina Zych oraz ks. Rafał Kupczyk. Po powrocie do szkoły odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy II c i uczennice klasy III a pod nadzorem pani Lidii Boksy i pani Magdaleny Kochańskiej. Podczas uroczystości przypomniane zostały karty historii, począwszy od dnia kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i wierszami oraz wsparte przygotowaną przez organizatorów prezentacją multimedialną.

Dnia 11 listopada 2015 roku, Poczet Sztandarowy Gimnazjum w Wiślicy oraz dwie uczennice reprezentujące szkołę: Paulina Zych oraz Julia Miklaszewska, wzięli udział w uroczystym pochodzie oraz mszy świętej, które odbyły się z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.