W dniu 13 października 2015 roku o godz. 12:45 w Gimnazjum w Wiślicy odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nauczyciele, rodzice i starsi koledzy. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił ks. prałat Wiesław Stępień. Ślubowanie rozpoczęło się odśpiewaniem uroczystego hymnu naszego gimnazjum przez chórek szkolny. Po przywitaniu gości, pięćdziesięciu czterech pierwszaków złożyło przyrzeczenie, w którym potwierdzili, że będą: przestrzegać zasad i norm godnego zachowania, aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w lekcjach i życiu szkoły. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przygotowały wychowawczynie klas pierwszych tj.: pani Izabela Kantur, pani Małgorzata Boberek oraz pani Lidia Boksa. Występ zapadł wszystkim w pamięci. Po południu odbyła się dyskoteka otrzęsinowa naszych „kotków”. Uczniowie klas pierwszych brali udział w wielu ciekawych konkurencjach przygotowanych przez Radę Samorządu Uczniowskiego na czele z przewodniczącą szkoły Pauliną Zych. Wszyscy obecni uczniowie doskonale bawili się w rytmach muzyki disco. Hitem dyskoteki okazał się „taniec belgijski”.