Dnia 1 czerwca 2015 roku, z okazji Dnia Dziecka, odbyły się na placu sportowo-rekreacyjnym w Wiślicy rozgrywki sportowe pod hasłem "Gimnazjada Sportowa", które to składały się z następujących konkurencji:

• Konkurs na klasową maskotkę

• Strzał z łuku do celu

• Rzut woreczkiem do celu

• Bieg płetwonurka

• Rzut piłką lekarską w dal

• Wyścig rydwanów

• Skoki przez skakankę

• Przeciąganie liny

• Kulturystyka

• Turniej piłki nożnej drużyn mieszanych

Każda klasa, przy wsparciu nauczycieli wychowawców, z wielkim entuzjazmem przystąpiła do powierzonych im zadań. Rozgrywki rozpoczął konkurs na klasową maskotkę. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością. Mogliśmy podziwiać klasowego króliczka z koszem pełnym marchewek, kowboja z wiernym "rumakiem na biegunach" i wiele innych wspaniałych przebrań. Występy maskotek oceniło jury złożonone ze wszystkich nauczycieli Gimnazjum w Wiślicy, zaś pierwsze punkty trafiły na konta każdej z klas wedle ilości otrzymanych głosów. Kolejną konkurencją był strzał z łuku do celu. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać trzy strzały do przygotowanej tarczy. Następne konkurencje tj. rzut woreczkiem do celu oraz rzut piłką lekarską w dal, wymagały od uczniów nie tylko siły ale także i precyzji oraz odpowiedniej techniki. Po nich nadszedł czas na zadania dla drużyn polegające na:

• "wyścig rydwanów" - dwóch chłopców wykonuje tzw. 'krzesełko', na którym siada jedna dziewczynka z klasy, po czym pokonują wyznaczoną trasę
  • skoki przez skakankę - dwóch uczniów kręci skakanką, zaś trzy kolejne osoby wykonują jednocześnie skoki, które są punktowane przez sędziów
  • przeciąganie liny - udział w konkurencji biorą pięcioosobowe drużyny z każdej klasy.

Następna konkurencja pod nazwą "Kulturystyka" cieszyła się największym entuzjazmem wśród młodzieży. Jeden uczeń z klasy miał za zadanie założyć obszerną bluzę, zaś dwóch kolejnych uczniów napompować jak jak największą ilość balonów i ułożyć pod bluzą w ten sposób, by powstał kulturysta. Tak przygotowani siłacze, w rytm energicznej muzyki, zaprezentowali się wiwatującej publiczności.

Zmagania sportowe zakończył turniej piłki nożnej drużyn mieszanych. Po rozgrywkach nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów przez pana dyrektora Grzegorza Kamińskiego.

Organizatorami zmagań międzyklasowych byli: opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Magdalena Kochańska, nauczyciele w-fu: pani Dorota Kubicka, pan Piotr Wieloch oraz pan Przemysław Domagała.