Dnia 17 lutego 2015 roku odbyła się wycieczka do Warszawy, zorganizowana w ramach działalności Samorządu Uczniowskiego, dla uczniów którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce za I semestr roku szkolnego 2014/2015. W wycieczce uczestniczyło 26 uczniów z naszego gimnazjum oraz dwóch opiekunów: pani Magdalena Kochańska oraz pani Lidia Boksa. Plan wycieczki:

6:30 - wyjazd spod budynku Gimnazjum w Wiślicy

12:40 - odebranie przepustek dla uczniów i opiekunów w Dziale Przepustek

13:00 - rozpoczęcie zwiedzania Sejmu RP

14:00 - zakończenie Zwiedzania Sejmu RP

14:30 - przyjazd pod budynek Centrum Nauki Kopernik

14:40 - odebranie zarezerwowanych biletów oraz rozpoczęcie zwiedzania wystaw

16:10 - spacer pod Zamek Królewski

17:00 - powrót do autobusu i wyjazd z Warszawy

22:00 - przyjazd do Wiślicy, odebranie uczniów przez rodziców spod budynku Gimnazjum w Wiślicy.

Podczas wycieczki uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić Sejm Rzeczypospolitej. Po przejściu przez bramki uczniowie zostali zaproszeni do sali dla gości, gdzie czekała na nich przemiła pani przewodnik. Po powitaniu grupy i krótkiej opowieści o historii tego miejsca uczniowie przeszli do sali posiedzeń Sejmu. Wrażenie było ogromne: wspaniała, obszerna sala, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta, a na ich tle flaga narodowa z godłem Polski. Następnie grupa zwiedziła korytarze Sejmu w tym miejsce, gdzie posłowie udzielają wywiadów oraz piękną salę konferencyjną. Po opuszczeniu budynku Sejmu uczniowie, aż do przybycia do Centrum Nauki Kopernik, z entuzjazjem wymieniali się wrażeniami z wizyty w tym wyjątkowym miejscu. W Centrum Nauki zaś uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystaw stałych, korzystania z narzędzi pozwalających na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach.

Uczniowie wracali do domu w doskonałych nastrojach. Ta wycieczka na długo pozostanie w ich pamięci.