Dnia 20 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Zbludowicach odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego "Zostań bankowcem", do którego przystąpiło 61 drużyn uczniowskich, czyli 183 uczniów z terenów województwa świętokrzyskiego.W konkursie wzięła udział drużyna z naszej szkoły w składzie: Natalia Płatek (II c), Katarzyna Stojek (II c) oraz Aleksandra Zielińska (II c). Opiekunami uczennic były: pani Barbara Ciapała oraz pani Magdalena Kochańska.

Pierwszy etap – szkolny – polegał na zaprojektowaniu pięciu banknotów o nominałach 10, 20, 50, 100, 200 w dowolnej walucie. W drugim, finałowym etapie nasze uczennice miały za zadanie zmierzyć się z testem z wiedzy ekonomicznej i matematycznej. W konkursie zwyciężyła ta drużyna, która zdobyła największą liczbę punktów, łącznie za I i II etap konkursu.

Nasze uczennice, mimo ogromnego zaangażowania, znalazły się poza podium, jednakże sam udział w konkursie był dla nich wspaniałym doświadczeniem.