VII POWIATOWY KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ 2016

17 marca 2016 roku, w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, odbyła się siódma edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Europejskiej, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Samorządowe Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju. W konkursie wzięło udział ponad 130 wykonawców ze szkół podstawowych oraz gimnazjów powiatu buskiego. Gimnazjum w Wiślicy reprezentowały:

• Sylwia Załęcka z klasy II c wraz z tancerkami: Dominiką i Natalią Pustuła (II c) oraz chórkiem w składzie: Olga Kwiecień i Paulina Zych (III a)
  • Julia Miklaszewska z klasy III a wraz z Karoliną Kucharską (II c) przy akompaniamencie Oli Krawiec (I c)

W jury zasiedli: Radosław Czajka – artysta muzyk, nauczyciel w państwowej Szkole muzycznej Busku – Zdroju i Pińczowie, Alicja Bednarska przedstawiciel Uzdrowiska Busko – Zdrój, S. A., Organizatorka festiwalu Lato z Chopinem i Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz, Tomasz Śledź – muzyk, wicedyrektor BSCK, Katarzyna Stefańska – magister filologii angielskiej, wykładowca i egzaminator na Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii Gimnazja zajęła Sylwia Załęcka wykonując utwór Michael'a Jacksona "Beat it".

Wspaniale zaprezentowały się również: Julia Miklaszewska, Karolina Kucharska oraz Ola Krawiec zajmując trzecie miejsce.

Gratulujemy uczestniczkom konkursu tak ogromnego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć!

Opiekunami uczennic były: p. Edyta Wojtaszek, p. Magdalena Kochańska

VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ 2015

26 marca 2015 roku odbyła się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury szósta już edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Europejskiej w trzech kategoriach wiekowych. W konkursie wzięło udział 140 uczniów reprezentujących 13 szkół podstawowych i 5 gimnazjów powiatu buskiego, w tym Gimnazjum w Wiślicy. Naszą szkołę reprezentowały:

• Julia Miklaszewska z klasy II a wraz z grupą taneczną w składzie - Natalia, Dominika Pustuła (Ic), Sylwia Załęcka (Ic), Aleksandra Gaweł (II a), Olga Kwiecień (IIa)
  • Dominika Barylak z klasy III c wraz z grupą taneczną w składzie - Klaudia Odomirska (IIIc), Martyna Sieradzka (III c), Paulina Porada (III c), Dominika Wieloch (III c), Paulina Tałaj (III c)

W jury zasiedli: przewodniczący - Radosław Czajka – artysta muzyk, nauczyciel w państwowej Szkole muzycznej Busku – Zdroju i Pińczowie, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wiślicy, Alicja Bednarska przedstawiciel Uzdrowiska Busko – Zdrój, S. A., Organizatorka festiwalu Lato z Chopinem i Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz, Tomasz Śledź – muzyk, wicedyrektor BSCK, Katarzyna Stefańska – magister filologii angielskiej, wykładowca i egzaminator na Wyższej Szkole Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Zaszczytne trzecie miejsce w kategorii Gimnazja zajęła Dominika Barylak. Dominika wykonała utwór "A thousand years" Christiny Perri, grając jednocześnie na fortepianie. Występ uświetniła choreografia przygotowana przez grupę taneczną z klasy III c.

Gratulujemy również Julce Miklaszewskiej, która wspaniale wykonała utwór "Dear future husband" Meghan Trainor. Jednakże nie udało jej się zdobyć żadnego miejsca, gdyż  poziom zmagań był bardzo wysoki.

Życzymy dziewczynkom dalszych sukcesów!

V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI EUROPEJSKIEJ 2014

20 marca 2014 roku odbyła się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury piąta już edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Europejskiej w trzech kategoriach wiekowych. W tym roku można było usłyszeć aż 40 piosenek w tym i piosenkę wykonywaną przez naszą uczennicę Aleksandrę Gaweł z klasy III a. Ola zaśpiewała piosenkę Amy Winehouse pt. "Valerie" przy wsparciu grupy tanecznej z klasy II a w składzie: Julita Sokołowska, Karolina Abratańska, Marta MącznikUczestnicy konkursu oceniani byli przez jury w składzie: Aleksandra Sikora– Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I –go stopnia w Busku – Zdroju, Radosław Czajka – artysta muzyk, nauczyciel w państwowej Szkole muzycznej Busku – Zdroju i Pińczowie, Alicja Bednarska przedstawiciel Uzdrowiska Busko – Zdrój, S. A., Organizatorka festiwalu  Lato z Chopinem i Międzynarodowego Festiwalu im Krystyny Jamroz, Tomasz Śledź – muzyk, wicedyrektor BSCK.

Mimo ogromnej konkurencji Ola wyśpiewała sobie zaszczytne trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.